Відомо, що найчастіше найбільшу тривогу викликає не сама подія (наприклад, майбутній іспит), а думки з приводу цієї події. Можна спробувати регулювати хід своїх думок щодо іспиту, надаючи їм позитивність і конструктивність. Корисно дати позитивне або нейтральне уявне визначення іспиту, що робить сприйняття цієї події більш спокійним: не «важке випробування», не «стрес», не «крах», а просто «тестування» або «черговий іспит».
2. Розмова із самим собою
Слід запитати себе, яка реальна небезпека існує в цій події, як виглядає гірший результат і що в цьому випадку потрібно буде зробити. Які можливі труднощі іспиту для мене особисто і як їх полегшити?
Напередодні іспиту
Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останньої перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспись як найкраще, щоб встати відпочившим, з відчуттям свого здоров'я, сили, "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості і здібності.